Topoľa - Ruské

Cyklotrasa číslo č. 8880 Topoľa - Ruské (žltá značka) je jednou z alternatívnych prepojení medzi ostatnými cyklotrasami v okolí - Cyklistický chodník ikon, Karpatská magistrála. Môžete ňou tak absolvovať okruh okolo vodárenskej nádrže Starina, ktorú budete mať ako na dlani z tejto rozhľadne.


Cyklotrasa vedie po miestnych komunikáciách 3. triedy a lesných cestách. Začína od rázcestia pod Topoľou a prechádza cez samotnú obec, v ktorej nájdete Gréckokatolícky drevený chrám sv. archanjela Michala z roku 1780. Viac informácií o tomto unikátnom objekte a potrebné kontakty v prípade záujmu o jeho prehliadku nájdete na tomto odkaze.


Trasa pokračuje smerom na Runinu, v katastri ktorej nájdete vodopád i pútnické miesto Tri studničky. Pred dedinou nezabudnite odbočiť vľavo na lesnú cestu, po ktorej sa dostanete až do niekdajšej obce Ruské. Nájdete tam studničku, v ktorej sa môžete osviežiť a neďaleko i areál, v ktorom sa každoročne stretávajú rodáci z tejto vysídlenej obce. Na jej konci začína tiež náučný chodník, ktorý vedie na Ruské sedlo, kde si budete môcť vychutnať zaujímavé pohľady z neveľkej vyhliadkovej veže. Je to zároveň časť Karpatskej magistrály, ktorú sme si prešli na e-bikoch. Zážitky z jazdy sme opísali tu.


Cyklotrasa má dĺžku približne 12,5 km. 


Viac informácií a mapu nájdete aj na tomto odkaze.

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk