Za históriou Sniny

Zaujímavé momenty, historické miesta, ale aj pamiatky Sniny prezentuje mestská cyklotrasa Za históriou Sniny č. 8905 - žltá značka, a to prostredníctvom deviatich zastavení. Začína pri kostole povýšenia sv. Kríža na Námestí Jána Pavla II., odkiaľ sa dostanete k pamätníku vzniku Československej republiky v parku 1. mája. Treťou zastávkou cyklotrasy je rodinná kaplnka Rhollovcov na Viničnom vrchu, pri ktorej sa nachádza aj osem zastavení kalvárie. Ďalšie štyri boli totiž z miesta odstránené z dôvodu výstavby železničnej trate. V blízkosti kaplnky nájdete aj židovský cintorín.


Odtiaľ vedie trasa pozdĺž rieky Cirocha k soche sv. Jána Nepomuckého, patróna lodí, námorníkov a mostov. Pokračovať budete ku klasicistickému kaštieľu s historickým parkom, v ktorom sa nachádza fontána so sochou Herkula. O novodobej histórii mesta sa viac dozviete pri pravoslávnom chráme v lokalite Brehy. Konkrétne získate informácie o osídlení Sniny po vysťahovaní niekoľkých obcí z dôvodu výstavby Stariny - najväčšej vodárenskej nádrže na pitnú vodu v strednej Európe. Nasledujúcimi zastávkami sú vojenský epidemický cintorín z 1. svetovej vojny a sninská úzkokoľajka, ktorá je začiatkom cyklotrasy Po sninskej úzkokoľajke (zelená značka, číslo 5884). Koniec trasy predstavuje rybník Mlynisko, ktorý má príznačný názov z dôvodu, že tam kedysi stál vodný mlyn.


Cyklotrasa, ktorej dĺžka predstavuje približne 10 kilometrov, je nenáročná a preto je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Mapu (zdroj: www.snina.sk)si môžete stiahnuť tu.

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk