Humenská cyklotrasa

Milovníkom cykloturistiky predstavujeme Humenskú cyklotrasu (zelená značka, č. 5856) s dĺžkou približne 24 km a prevýšením 285 m. Vedie väčšinou po asfalte a nespevnenom povrchu. 


Začiatok trasy je pred Centrom voľného času Dúha. Nachádza sa na Južnom námestí v Humennom neďaleko príbuzného Eiffelovej veže - Valaškovského mostu, ktorým cyklotrasa aj prechádza. Pokračujeme ďalej do obce Jasenov, nad ktorou sa vypínajú ruiny rovnomenného hradu. Trasa vedie po asfalte v rovinatom teréne. Pred koncom dediny odbáčame na žltú značku, ktorá nás vedie poľnou nespevnenou cestou až do Chlmca, kde bol kedysi vychýrený lyžiarsky vlek.


Pokračujeme znova po asfalte do dedinky Ptičie, na konci ktorej sa znovu mení povrch cesty. Poľnou cestou sa dostaneme do Kamienky, kde sa nachádza úpravňa vody. Z tejto dedinky smerujeme opäť po asfaltovej ceste do Kamenice nad Cirochou. Pred nami je asi 1,5 km dlhý presun do Hažína nad Cirochou po frekventovanej ceste prvej triedy. V Hažíne schádzame z cesty do polí a smerujeme k rieke Cirocha, cez ktorú vedie visutá lávka pripomínajúca Golden Gate Bridge. Na druhom brehu sa nachádzajú Lackovce.


Namierime si to na Humenné. Po ľavej strane si všimneme rekreačnú oblasť L.A. s biokúpaliskom. Pokračujeme po hlavnej spojnici cez most ponad Laborec a železničné priecestie. Vchádzame do Humenného a po ulici Osloboditeľov sa presúvame do centra, kde môžeme navštíviť unikátny skanzen s dreveným chrámom, ktorý bol prvým objektom v areáli. Doviezli ho tam z Novej Sedlice, kde sa aktuálne nachádza jeho zmenšenina.

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk