Cyklotrasa Driečna - Pulawy

Cyklotrasa začína v Stropkovskom okrese v obci Vladiča - časť Driečna. Je dlhá 203 km a vedie až do poľskej Pulawy. Na slovenskej strane sa nachádza jej kratšia časť (53 km). Ešte pred nasadnutím na sedadlo bicykla vám odporúčame navštíviť dedinské múzeum, ktoré vás prevedie od kolísky až po hrob. Okrem interiéru 200-ročného chrámu tam môžete obdivovať aj historickú hasičskú techniku a vojnovú výstroj.


Cyklotrasa, ktorú lemujú dvojjazyčne spracované informačné panely s mapou a informáciami pre cyklistov o okolitom prírodnom a kultúrnom dedičstve, prechádza územím obcí Vladiča, Staškovce, Makovce, Havaj, Malá Poľana, Miková, Rokytovce, Krásny Brod, mestom Medzilaborce, dedinkami Habura a Čertižné a smeruje na poľskú stranu, kde môžete pokračovať do obce Jaśliska, alebo sa vrátite cez najvyšší bod trasy - vrch Kút (697 m. n .m.) do Driečnej. Mapu trasy si môžete stiahnuť nižšie.


Trasa ponúka návštevníkovi nevšedné pohľady na Beskydy po upravených, prírodných a cestných komunikáciách. Nájdete na nej altánky s ohniskom, ktoré môžu slúžiť na príjemný oddych s občerstvením alebo nocľah vo vlastnom spacom vaku. Prechádzať budete cez zaujímavé miesta, a tak, ak si nájdete chvíľku čas, nezabudnite zájsť minimálne k monastyru v Krásnom Brode i neďalekému Čertovmu kameňu, neobíďte ani Múzeum moderného umenia Andyho Warhola či miniskanzen v Medzilaborciach a určite zájdite aj ku kniežaťu Laborec, ktorého socha sa vypína nad obcou Habura. Ak budete v Čertižnom, zájdite si pozrieť pamätnú izbu významného rusínskeho buditeľa Adolfa I. Dobrianskeho, ktorý je pochovaný na tamojšom cintoríne. 

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk