Vladičské leto 2022

Vladičský raj ponúka do 100 kilometrov vyznačených trás na pešiu, cyklistickú, konskú i zimnú turistiku. Pre tých, ktorí chcú načerpať nové sily a spoznať prírodu v jej najkrajšom svetle, je otvorený nonstop. V lete si pre milovníkov turistiky pripravila obec Vladiča, ktorá vznikla zlúčením piatich obcí (Malá a Veľká Driečna, Nižná a Vyšná Vladiča, Suchá) spolu s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš zaujímavé aktivity. Pridajte sa k nám!

Otvorenie letnej sezóny 2. - 3. júla

(zraz o 10:00 h v Oddychovej zóne Vladiča)


Prvý deň programu bude mať podtitul Označ ma. Táto akcia je totiž spojená s vlaňajšou značkárskou výzvou, do ktorej sa zapojilo približne 50 záujemcov o značenie turistických trás na Hornom Zemplíne. Medzi účastníkmi tohto podujatia bolo cítiť veľký záujem o rozvoj CR v našom území. Preto sme sa rozhodli na týchto základoch vytvoriť tradíciu "značkárskych pochodov", ktoré by mali za cieľ popularizovať pešiu turistiku v našom území a zároveň vytvoriť komunitu, ktorá vie v prípade potreby pomôcť - napr. pri výkone dobrovoľníckych aktivít, ktoré máme v pláne aj v tomto roku. 


Na výber budú počas tohto dňa dve trasy. Prvú začneme v Oddychovej zóne Vladiča, pokračovať budeme na Klimov vrch, cez ktorý sa dostaneme do Driečnej a následne do Čertižného, odkiaľ sa vrátime na začiatok našej cesty. Táto turistická trasa je dlhá 16 kilometrov. Druhá, kratšia túra, vedie cez Tri vody na Prameň pod Sašom, odkiaľ sa dostaneme ku Kamennej studni a následne k Nistorovej studni. Na každom mieste môžeme ochutnať vynikajúcu vodu Vladičského raja. Dĺžka tejto trasy predstavuje 8 kilometrov. V podvečerných hodinách si pod altánkom opečieme nejaké dobroty a pritom si zaspievame.


Druhý deň bude patriť rodičom s deťmi. Začneme pri Turistickom informačnom centre o 14.00 h. Čakať na nás budú koníky zo Suchej, člnkovanie v nádrži Hučok, zábavné hry pre deti a vychádzka do okolitej prírody Vladičského raja. Predpokladaný záver akcie je o 18.00 h.


Medvedia tiesňava 23. júla

(zraz o 10:00 h vo Vyšnej Vladiči)


Pozývame vás na otvorenie novej turistickej atrakcie vo Vladiči - v časti Vyšná Vladiča. Tiesňava v dĺžke približne jeden kilometer vedie korytom potoka, ktorý lemujú strmé svahy so skalnými útvarmi. V potoku je množstvo kaskád, malých vodopádov a starých kmeňov. Najvhodnejšou obuvou sú preto čižmy. Pri prechode je nutná zvýšená pozornosť. Hrozí nebezpečenstvo úrazu! Prechod končí na kopci Môstkov (566,7 m n.m.), kde na účastníkov akcie čaká občerstvenie.

Za drevenou architektúrou 13. augusta

(zraz o 10:00 pri TIC vo Vyšnej Vladiči)


Od centra sa vyberieme na Môstkov (566,7 m n.m.), odkiaľ budeme pokračovať do obce Príkra, ktorá je počtoom obyvateľom asi najmenšou dedinkou na Slovensku. Nachádza sa tam aj gréckokatolícky drevený chrám sv. Michala archanjela, ktorý tam postavili ešte v roku 1777. Spolu prejdeme približne 15 kilometrov. 


Výstup na Pastovňu 10. septembra

(zraz o 10.00 h pri Dedinskom múzeu)

Trasa povedie od múzea k Malým vladičským vodopádom, kde sa budete cítiť ako v raji. Odtiaľ sa vyberieme na Klimov vrch a Pastovňu (678 m n.m.), odkiaľ je pri vhodným klimatickým podmienkach možné pozorovať aj Tatry. Túru ukončíme v Penzióne Driečna, kde si pochutíme na dobrom guľáši.

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk