Loď Bohemia

Loď Bohemia sa v máji 2019 vydala na 2 800 km dlhú cestu z Prahy na vodnú nádrž Veľká Domaša. Prešla 7 krajín Európy, stovky miest a obcí. Začiatkom júna loď zakotvila v prístavisku v obci Viničky neďaleko Ladmoviec a vyčkávala na ďalšiu cestu, no tentoraz po súši. Akcia, ktorej cieľom bolo prepraviť loď na Domašu, mala krycí názov "Guľový blesk". Jej trasa bola dlhá 90 km a s nakládkou a vykládkou lode na vodnú hladinu trvala 3 dni. Keď loď prechádzala rôznymi obcami a mestami, všade ju vítali stovky fanúšikov. 


A tak sa po 26 rokoch výletná loď nachádza opäť doma - na Domaši. Slávnostne ju požehnal aj arcibiskup metropolita Košickej arcidiecézy Mons. Bernard Bober. Za necelé dva mesiace previezla v roku 2019 približne 21 000 turistov. Plavba trvá približne 80 minút a je spojená s náučnou nahrávkou "História vodného diela v kontexte doby". Vidieť počas nej môžete Kostol Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, ktorý je jedinou pamiatkou na zatopenú obec Trepec a taktiež Kostol sv. Štefana kráľa, ktorý bol súčasťou vysťahovanej dedinky Kelča. Druhý menovaný je istým unikátom. Aby ho totiž zachránili pred vodami Domaše, obohnali ho umelým kamenným valom. Taktiež sa počas plavby môžete príjemne osviežiť v lodnom bare, ktorý je k dispozícií všetkým cestujúcim. Prístavisko a predaj lístkov sa nachádza za Hotelom Garden a za parkoviskom.


V roku 2020 odpremiérovala obec Kvakovce dokumentárny film pod názvom Návrat lode na Domašu po 26 rokoch, ktorý zachytáva celú jej dlhú cestu z Prahy na Veľkú Domašu.


Pozrieť si ho môžete na: https://www.youtube.com/watch?v=dwHdrW98T9s


Viac informácií nájdete na: www.domasacity.sk


Loď Bohemia premáva v letnej sezóne 2021 v pravidelných intervaloch.

Zoznam plavieb a ceny lístkov nájdete tu: listky.plavbydomasa.sk


Letná sezóna 2021 so sebou prináša aj exkluzívne koncerty na lodi pod názvom Bohemia spieva. Každý štvrtok môžete zažiť koncert obľúbeného interpreta alebo skupiny.

Lístky na Bohemia spieva kupujte tu: https://vstupenky.maxiticket.sk/

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk