Vyhliadková veža na vrchu Ščerbovka

Neďaleko Stropkova vyrástla v roku 2018 dvojposchodová vyhliadková veža, z ktorej dovidieť na toto malebné mesto i jeho široké okolie. Nová atrakcia je súčasťou cyklotrasy Po stopách Rakúsko-Uhorska. Od svojho uvedenia do prevádzky javí o vežu záujem čoraz viac turistov, ktorí sa na ňu často pýtajú v Turistickom informačnom centre v Stropkove. Niet divu, keďže zatraktívnila okolie tejto prihraničnej lokality. Dostať sa na ňu možno na bicykli, ale aj peši a na trase si tak vychutnávať pohľady na okolitú prírodu.


Medzinárodná cyklotrasa Po stopách Rakúsko-Uhorska (modrá značka) nadväzuje na historickú cestu Jozefínka. Tá začína v Stropkove a pokračuje na slovenskej strane cez pútnické miesto Buková Hôrka a dediny Gribov, Kožuchovce, Miroľa a Bodružal, kde si možno pozrieť drevený chrám zapísaný do Zoznamu UNESCO. Trasa prechádza tiež cez Krajnú Poľanu a Nižný Komárnik, na poľskej strane cez Barwinek, Duklu, Korczynu, Strzyżów až do Rzeszowa (po trase dnešnej DK 19 a E371). Na slovenskej strane je trasa dlhá 45 kilometrov, v Poľsku meria 99 kilometrov. Nájsť na nej možno okrem vyhliadkovej veže aj tri altánky.


Medzinárodná trasa spája Stropkov a Rzeszow aj spoločnou históriou v niekdajšom Rakúsko-Uhorsku, ktorú na nej pripomínajú aj architektonické pamiatky súvisiace s vojnovou tematikou.


Viac informácií na: jozefinka.eu

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk