Sninský kameň (1006 m n. m.)

Sninský kameň (1006 m n. m.) je jedným z najnavštevovanejších miest pohoria Vihorlat. Predstavuje výrazný skalný hrebeň s dvoma vrcholovými plošinami, ktoré sú verejnosti prístupné vďaka železným rebríkom. Jeho návštevníci vedia, že pri dobrom počasí sa môžu kochať nádhernými výhľadmi na mesto Snina, hlavný hrebeň Vihorlatu, ale aj jazero Morské oko či hraničný hrebeň Popričného vrchu i Východoslovenskú nížinu. Pri troche šťastia, ktoré súvisí s výnimočne optimálnymi podmienkami, dovidia aj na Tatry.


Na Sninský kameň sa možno dostať z viacerých miest, a to napr. zo Sniny, Zemplínskych či Remetských Hámrov. Trasa zo Zemplínskych Hámrov je pre nenáročných turistov. Je dlhá niečo vyše 8 kilometrov s prevýšením cca 596 metrov a prejsť ju možno za približne 4 hodiny. Plusom je i to, že si počas nej môžete pozrieť niekoľko zastávok Hámorského náučného chodníka. Výklad k nemu poskytuje miestne TIC, ktoré sa nachádza v blízkosti kameňolomu. Bližšie informácie o infocentrách v území, ako aj kontakty nájdete na tomto odkaze.


Ak by ste chceli na Sninský kameň vziať so sebou aj sprievodcu, ktorý vám porozpráva o zaujímavostiach tejto lokality, neváhajte kontaktovať neziskovú organizáciu Aevis, ktorá takéto služby poskytuje. Zavolať môžete na +421 910 480 350 alebo napíšte e-mail na [email protected].

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk