Čertov kameň mal zničiť kláštor v Krásnom Brode

Čertov kameň je pieskovcový skalný útvar s vytesaným reliéfom hlavy čerta na vyvýšenine Kamjana s výhľadom na okolitú prírodu. Ide o najznámejší horský masív v oblasti Laboreckej vrchoviny. S týmto miestom je spojená legenda o čertoch, ktorí sa rozhodli zničiť tamojší kláštor. Z blízkej hory odvalili veľký kameň a niesli ho ponad Kamjanu. Nadránom sa s ním dostali ku Krásnemu Brodu, ale keď kohút zakikiríkal, stratili svoju moc a kameň im spadol na terajšie miesto.


K Čertovmu kameňu sa dostanete jednoducho z obce Krásny Brod. Východiskovým bodom je tamojší dom smútku (pri ceste smerujúcej do Stropkova), pri ktorom je možné zaparkovať aj auto. Odtiaľ sa vyberiete po cestičke smerom do kopca. Prechádzka by vám mala trvať približne polhodinku. Na trase nájdete aj altánok s ohniskom, kde sa môžete občerstviť. Vyberiete sa v smere turistickej značky a zaraz ste v cieli.  


Tipy na výlety v okolí: vyhliadková veža Kyčera, knieža Laborec, Múzeum Andyho Warhola, rozhľadňa Paseky, Lupkovský tunel.Kontakty

OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZaHS. Všetky práva vyhradené.
Created with Download more icon variants from https://tabler-icons.io/i/heart by www.webgang.sk