Nová expozícia prvej svetovej vojny v Medzilaborciach

Expozícia venovaná prvej svetovej vojne, ktorá sa nachádza v kultúrnom dome v Medzilaborciach, ukrýva okolo 500 artefaktov. Ide hlavne o repliky, prevažne oblečenia a výstrojných súčastí, ktoré zhotovili podľa pôvodných návrhov. Súčasťou expozície sú však aj originálne artefakty.

Mesto projekt expozície a tiež obnovy jedného z vojenských cintorínov z prvej svetovej vojny financovalo z prostriedkov Európskej únie. O vznik expozície a zapožičanie artefaktov sa pričinili Kluby vojenskej histórie Beskydy a Dukla Prešov. 

Viac informácií nájdete na www.1914-medzilaborce-1918.sk/. 


Otváracie hodiny expozície: (1. jún - 30. september)


Pondelok: ZATVORENÉ

Utorok - Piatok: 8:00 - 11:30 | 12:00 - 16:00

Sobota - Nedeľa: 10:00 - 14:00

V Medzilaborciach sa téme prvej svetovej vojny venuje aj náučný chodník Medzilaborce 1914-1915, realizácia ktorého bola sčasti podporená aj OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš cez dotačný mechanizmus Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Vlak vojaka Švejka i autobus Horným Zemplínom

Aj v tomto lete premáva cez Lupkovský tunel cezhraničný Vlak vojaka Švejka až do 5. septembra, a to každý piatok, sobotu a nedeľu (podrobné informácie nájdete na tomto odkaze). Priamo naň je naviazaný aj autobus Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska, ktorý záujemcov spolu so sprievodcom prevedie Horným Zemplínom. Celý itinerár nájdete na tomto odkaze. Onedlho by mal v meste premávať aj vláčik na kolesách.
Zaujímavosti v okolí Medzilaboriec: Monastyr v Krásnom Brode, rozhľadňa Paseky, Múzeum Andyho Warhola, miniskanzen v Medzilaborciach, knieža Laborec, Čertov kameň, vyhliadka Kyčera.


Dostupné cyklotrasy: cyklochodník umenia, cyklotrasa Driečna - Pulawy, Po stopách dobrého vojaka Švejka.


Služby v okolí: ubytovacie a reštauračné.

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk