Vyhliadková veža Kyčera pri Medzilaborciach

Vyhliadková veža Kyčera je krásne miesto, z ktorého môžete pozorovať široké okolie. Stojí na vrchu (540 m n.m.), po ktorom je aj pomenovaná. Je vysoká takmer 10 metrov, má tri podlažia a je vyhotovená z dreva.

Kruhový výhľad na pohorie Kamjana, či Laboreckú vrchovinu, Slanské vrchy i Vihorlat poteší srdce každého turistu. Ako na dlani je mesto Medzilaborce, ale i okolité obce ako Borov, Habura, Vydraň, Ňagov, Krásny Brod a ďalšie. Nádherné z tejto veže sú západy i východy slnka.

Dostať sa sem môžete po neznačných trasách z Medzilaboriec, a to z ulíc kapitána Nálepku a Komenského (trvanie cca 1 hodina) a z obcí Vydraň a Ňagov (trvanie cca 1,5 hodiny). Ide o pomerne novú atraktivitu v regióne, ktorá bola postavená v roku 2019.

V okolí rozhľadne sa dodnes ukrývajú zvyšky zákopových línií, ktoré pochádzajú z rokov 1914-1915.

Veža sa nachádza v území Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty. Preto je dôležité dodržiavať pravidlá, ktoré sú spojené so Zákonom o ochrane prírody a krajiny. Pri každej vychádzke do prírody je treba myslieť na to, že ona bez nás prežije, ale my bez nej nie, a preto sa k nej musíme správať úctivo.

GPS: N 49°16.48997', E 21°55.87925'

logo-dark

Lajkuj, zdieľaj alebo sleduj nás na:

mdvsr

slovakia-travel

Kontakty

OOCR Horný Zemplín
Malá Domaša 106
094 02 Slovenská Kajňa

tel. č.: +421 905 147 101
e-mail: [email protected]

Užitočné odkazy

Dokumenty
Aplikácia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Copyright © 2021 OOCR HZ. Všetky práva vyhradené.
Created with by www.webgang.sk