Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityMalí Sninčania sa budú v lete kúpať zadarmo

Malí Sninčania sa budú v lete kúpať zadarmo SNINA. Nový cenník, ktorý začne platiť od 1. júna, schválili mestskí poslanci.
Na biokúpalisku v Rekreačnej oblasti (RO) Sninské rybníky sa túto letnú sezónu budú riadiť podľa nového cenníka. Naposledy sa vstupné upravovalo na sezónu v roku 2013.

Ceny „poskočili“
Podľa nového cenníka sa základné celodenné vstupné pre dospelého zmení z 3,50 na 4,50 eura.
Deti od 6 do 14 rokov, seniori nad 60 rokov, vozičkári a ich sprievodca, zdravotne ťažko postihnutí a držitelia bronzovej a striebornej Janského plakety zaplatia za celodenný pobyt namiesto dvoch eur 2,50 eura.
Zadarmo sa okúpu len zlatí a diamantoví darcovia krvi a najnovšie aj deti do šesť rokov, ale len s kartou obyvateľa Sniny.
Rodina s dvoma deťmi zaplatí namiesto doterajších 9 eur 11 eur. S kartou Sninčana ušetrí tri eurá.

Vstupné je prijateľné
Na rokovaní mestského zastupiteľstva diskutovali poslanci o bezplatnom vstupe pre deti do 6 rokov.
Vedúci oddelenia rekreačných a športových služieb Štefan Čus zdôraznil zo skúseností, že návštevníci, najmä cezpoľní, výšku vstupného kvitujú.
„Keď si zaplatia vstupné, sú nadšení z toho, čo všetko zahŕňa. O deti je postarané tak, ako málokde. Detské ihriská či športoviská sú inde spoplatnené. Pochvaľujú si tiež symbiózu s prírodou. Radi sa vracajú,“ povedal.

Len s kartou obyvateľa
Návrh vstupného od pracovníkov biokúpaliska bez výhrad odporučila schváliť aj komisia regionálneho rozvoja.
„Pre Sninčanov je vytvorený solídny systém zliav, od kombinovaných množstevných až po kartu obyvateľa. Prevádzkové výdavky sú vyššie ako príjmy a mesto má každoročne z tejto činnosti stratu,“ povedala predsedníčka komisie poslankyňa Daniela Galandová (nez.).
Upozornila na riziko, že pri bezplatnom vstupe pre deti do šesť rokov príde v sprievode dospelého viac detí, a to nielen vlastných.
Poslanci napokon schválili bezplatný vstup pre deti do šesť rokov len v kartou obyvateľa.
Biokúpalisko bude v júni a v auguste otvorené od deviatej do 19.00 hodiny, v júli do 20.00 hodiny a v septembri do osemnástej.

Zdroj: http://humenne.korzar.sme.sk


Odporúčame


Členovia