Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityITF Slovakiatour 2017

ITF Slovakiatour 2017

Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš úspešne propagovala náš kraj na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu v Bratislave.

V dňoch 26. - 29. januára 2017 sa v bratislavskej Inchebe uskutočnil už 23. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Jeho súčasťou boli aj veľtrh gastronómie Danubius Gastro, 24. ročník výstavy Poľovníctvo a Oddych a tiež 9. ročník výstavy Wellness a fitness.

Táto výstava bola určená pre milovníkov cestovania (spoznávania Slovenska, okolitých štátov, ale i ďalekej exotiky), poľovníctva, športu, zdravého životného štýlu, wellness a gastronómie. 
ITF Slovakiatour je najväčším veľtrhom svojho druhu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v strednej Európe. 
Aj tento ročník bol prehliadkou cestovateľských možností a turistických atrakcií. Účastníci mali možnosť vidieť ponuky slovenských i zahraničných cestovných kancelárií aj expozície jednotlivých regiónov a krajín. 

Na tomto veľtrhu mala zastúpenie aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš. Výkonná riaditeľka Mgr. Ingrida Lojanová predstavila náš región, okresné mestá Humenné, Sninu, Vranov nad Topľou, Medzilaborce a Stropkov. Turistov zaujímalo najmä prírodné bohatstvo regiónov, turistika, cykloturistika, kultúrne pamiatky a v neposlednom rade možnosti ubytovania v regióne. Najviac ich zaujímali napr. Poloniny, Vihorlatské vrchy, drevené kostolíky, Múzeum Andyho Warhola, vodná nádrž Domaša a ďalšie tipy na výlety, dovolenky, turistiku a cykloturistiku.

Formou prezentácie, prostredníctvom prospektov, brožúr a fotografií sa mohli návštevníci oboznámiť s prírodnými krásami, vzácnymi kultúrnymi pamiatkami, ale aj s ďalšími atrakciami nášho kraja. O expozíciu Horný Zemplín a Horný Šariš prejavila záujem široká verejnosť (aj zahraniční návštevníci), ale aj odborná verejnosť. 
Veríme, že sme inšpirovali viacerých návštevníkov výstavy a prídu navštíviť aj "Ďaleký východ"- ako nás viacerí nazvali.

Propagácia nášho kraja na takejto prestížnej výstave má v oblasti cestovného ruchu veľký význam pre náš kraj, preto sme boli radi jeho súčaťou a tešíme sa na ďalší ročník.
 
  
Odporúčame


Členovia