Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Lokalita > DomašaRekreačné strediská

Brehy jazera poskytujú priestor piatim rekreačným strediskám: Dobrá, Poľany - Monika, Holčíkovce - Eva, Nová Kelča - Krym a Valkov - Tišava. Každé stredisko je zaujímavé niečím iným, všetky však poskytujú upravené pláže, požičovne športových potrieb, ihriská, reštaurácie a občerstvenia. Po príjemne strávenom dni si rekreanti prídu na svoje aj večer. Vo väčšine stredísk, najmä v letných mesiacoch, pulzuje rušný nočný život spojený s diskotékami a rôznymi kultúrnymi podujatiami.

DOBRÁ
Stredisko Dobrá ponúka návštevníkom možnosť celoročnej rekreácie. Nachádza sa v zátoke na západnom brehu Domaše. Scenéria okolo priehradného jazera je jednou z najkrajších. Služby poskytuje viacero ubytovacích a stravovacích zariadení. Je tu možnosť stanovania a kempovania. K dispozícii sú plážové a detské oddychové ihriská. Dobrá je východiskom turistických značkových chodníkov. Milovníci turistiky a hubárčenia si prídu na svoje pri prechádzkach po lesných pahorkoch a chrbtoch lemujúcich brehy vodnej plochy. Rybári tu nájdu zákutia ideálne na lov rýb. V zimných mesiacoch je atraktívnym lákadlom pre lyžiarov lyžiarsky svah s vlekom. Okolitý terén je vhodný aj pre lyžiarsku turistiku.

POĽANY - MONIKA
Poľany sú najstarším rekreačným strediskom na Domaši s najväčšou plážou a autokempingom. Okrem upravenej pláže s dobrým prístupom do vody i pre malé deti ponúkajú Poľany aj *ihriská** na plážový volejbal, tenisové kurty a požičovňu vodných bicyklov. Je tu široká škála ubytovacích a stravovacích zariadení od bufetov priamo na pláži až po jedálne, ubytovacie kapacity a herne. Každoročne sa tu uskutočňujú jachtárske preteky.

HOLČÍKOVCE - EVA
Toto stredisko je vyhľadávané najmä rodinami s malými deťmi. Nachádza sa tu autokemping, verejné táborisko, chatová osada, požičovňa športových potrieb, parkovisko a niekoľko reštauračných zariadení. Pláž je piesočná. V kempingovej časti ponúka služby Slovenská asociácia windsurfingu. Okrem windsurfingu majú návštevníci možnosť využiť tenisový kurt, nohejbalové a volejbalové ihrisko. Najväčším ubytovacím zariadením je hotel Zátoka. Sú tu výborné podmienky pre rybolov. K dispozícii je rybárska chatka. V miestnom prírodnom amfiteátri sú každoročne organizované rôzne súťaže s bohatými sprievodnými akciami.

KRYM
Dobrým tipom pre windsurferov a stanujúcu mládež je umelá pláž s kamennou hrádzou v stredisku Nová Kelča – Krym. Rozsiahle rekreačné stredisko leží na východnom brehu Domaše. Ponúka návštevníkom rôzne formy relaxu – opaľovanie na vynovenej piesočnej pláži, plážové športy, tenis, tobogán či požičovňu vodných bicyklov. Samozrejmosťou je kúpanie, člnkovanie ale aj potápanie. Sú to ideálne podmienky na windsurfing, pre záujemcov tu pôsobí škola windsurfingu. Autokemping na polostrove Krym s možnosťou napojenia na elektrický prúd je vyhľadávaný najmä rybármi.

VALKOV – TIŠAVA
Jedno z najčistejších a najväčších rekreačných stredísk pri Domaši. Nájdete ho na západnom brehu vodnej nádrže. Tradične sa tu konajú rôzne spoločenské akcie ako súťaže MISS DOMAŠA. Okolie je známe tým, že hubári sa málokedy vracajú s prázdnym košíkom. Upravená pláž a čistá voda, ktorá dosahuje  v lete teplotu minimálne 220C, poskytuje veľmi dobré podmienky na vodné športy, predovšetkým kúpanie, potápanie, člnkovanie či windsurfing. Táto časť Domaše je neraz miestom kapitálnych rybárskych úlovkov.


Odporúčame


Členovia