Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Kultúra > Divadlá a kultúrne strediskáMestké kultúrne stredisko Medzilaborce

Mestké kultúrne stredisko Medzilaborce Mestské kultúrne stredisko
A.Warhola 750/36
068 01 MEDZILABORCE

Činnosťou mestského kultúrneho strediska je zabezpečovanie kultúrnych programov a podujatí konaných pri príležitosti rôznych mestských osláv a sviatkov, filmových predstavení pre deti a mládež, výpožičky kníh prostredníctvom mestskej knižnice, činnosť informačného centra a realizácia jazykových kurzov.

FS KAMJANA

  Folklórny súbor KAMJANA vznikol v roku 1994 zo spontánnej túžby po zveľaďovaní bohatých tradícií rusínskeho a slovenského ľudového umenia. Názov súboru bol odvodený z pomenovania najkrajšieho vrchu v Medzilaboreckom regióne nachádzajúcom sa na východnom Slovensku.
   Kamjana je amatérsky súbor, ktorý pracuje pri Mestskom kultúrnom stredisku v Medzilaborciach. Pozostáva z hudobnej, speváckej a tanečnej zložky. Súbor združuje okolo 40 členov, ktorí s hrdosťou napĺňajú našu národnú klenotnicu. Hoci na ich ceste hľadania čistého umeleckého prejavu stála nejedná prekážka, kolektív súboru dokázal, že láska a porozumenie aj hory prenáša. A láska k ľudovému umeniu ešte viac  nachádza popri prekážkach najmä krásu pre seba i publikum.
   Súbor má za sebou početné vystúpenia doma ale aj v zahraničí. Tlieskať mu mohli v Poľsku, Juhoslávii, Českej republike, Macedónsku, Belgicku, Grécku.
  Vo svojom bohatom repertoári má východniarske tance, šarišské, zemplínske, ukrajinské a prevažne rusínske piesne.


Odporúčame


Členovia